Ayhan: Tüm 5 Katlı Binaları Belediye Olarak Yıkıp Yenileyeceğiz

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, 10 ilin etkilendiği 6 Şubat depreminin yıldönümüyle ilgili açıklama yaptı. Ayhan, “Biz depremi beklemeyeceğiz, şehirdeki 5 katlı tüm binaları belediye olarak yıkıp yenileyeceğiz” dedi.
 
“BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM”
Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, 6 Şubat 2023 yılında meydana gelen ve 10 şehirde büyük yıkıma neden olan; resmi rakamlara göre 50 bin 783 kişinin hayatını kaybettiği ve 107 bin 204 kişinin yaralandığı depremin yıl dönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Ayhan, “Yaşadığımız büyük acının yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Allah bir daha vatanımıza böyle acılar yaşatmasın” dedi.
 
BELEDİYE BÜTÇESİYLE YENİLEYECEĞİZ
Sakarya’nın da deprem bölgesinde olduğunun altını çizen Ömer Abdullah Ayhan, “Yerel seçimlerde siz değerli Sakaryalıların desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğimde yapacağım ilk projelerden biri adeta kanayan bir yara haline gelen kentsel dönüşüm hizmetini büyükşehir belediyesi bünyesinde kolay ve hızlı hale getirmek olacak. Belediye olarak şehirde 5 kat ve üzeri tüm yapıları yıkıp yenilerini yapacağız. Bunu tüm Sakaryalı hemşerilerime bir söz olarak veriyorum” ifadelerini kullandı.
 
“KONUT HAMLESİ YAPACAĞIZ”
Seçimlerin ardından büyükşehir belediyesi olarak konut hamlesi başlatacaklarını da belirten Ömer Abdullah Ayhan, “Depremin izlerini 100 yıllık geçmişse sahip bu şehirden temizledikten ve tüm yapılarımızı depreme dayanıklı hale getirirken aynı zamanda büyükşehir belediyesi olarak sosyal konut hamlesi yapacağız. Hem kentsel dönüşüm için hem de şehirdeki kira fiyatlarını dengede tutabilmek için bu adımları atacağımızın altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar