Yusuf Alemdar’dan Kentsel Dönüşüm için heyecan uyandıran açıklama

SATSO Şubat ayı Meclis Toplantısı’na katılan Başkan Adayı Alemdar, kentsel dönüşümle ilgili yeni bir gelişmeyi paylaştı: “Afetlere Dirençli Şehirler vizyonu başlığında kentsel gelişime dair yapacaklarımızı paylaştık. Ayrıca şuan İstanbul’da uygulamaya alınan ‘Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm’ kampanyasına şehrimizi de dahil etmek istiyoruz. Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizle birlikte temaslarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu konuda da yakın zamanda pozitif bir gelişme sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, SATSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nın onur konuğu oldu. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan tarafından karşılanan Başkan Adayı Alemdar, istişare ve ortak akıl vurgusu yaparak, projelerinden bahsetti.

Altuğ ve Ercan, kısa süre önce SATSO öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının paydaşı olduğu ‘Şehrin Öncelikli Sorunları’ çalıştayının sonuç raporunu Başkan Adayı Alemdar’a takdim etti. Alemdar, “İş dünyamızın çatı kuruluşu Ticaret ve Sanayi Odamızın konuğu olmaktan mutluluk duydum. Çalıştay sonuçlarını da özenle inceleyecek, yapabileceklerimizi tekrar birlikte istişare edeceğiz. İnşallah şehrimize, hemşerilerimize daha güzel ve daha yaşanılabilir bir şehir oluşturmak için gayretle çalışıyoruz, çalışacağız” dedi.

Nitelikli eleman yetiştirecek okulları hayata geçireceğiz

Toplantıda meclis üyelerinin sorunlarına da yanıt veren Alemdar, nitelikli personel eksikliği ve sanayilerdeki yapısal sorunlar ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Ara eleman dediğimiz nitelikli elemanları yetiştirecek okulları hayata geçireceğiz. Sanayi içindeki yapısal sorunları da birlikte istişare ederek çözeriz” diye konuştu.

‘Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm’ kampanyası için temaslarımızı başlattık

Başkan Adayı Alemdar, kentsel dönüşüm ile ilgili sorulan soruya yönelik ise önemli açıklamalar yaptı. Alemdar, “Afetlere Dirençli Şehirler vizyonu başlığında kentsel gelişime dair yapacaklarımızı paylaştık. Ayrıca şuan İstanbul’da uygulamaya alınan ‘Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm’ kampanyasına şehrimizi de dahil etmek istiyoruz. Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizle birlikte temaslarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu konuda da yakın zamanda pozitif bir gelişme sağlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Yeni dönem hedefleri

Yeni dönem hedeflerine dair açıklamalar yapan Başkan Adayı Alemdar, “Yeni organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerinin gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörde çok önemli bir yere sahip süs bitkiciliğine yönelik adımlarımız olacak. E-5 yolumuzun kenarlarındaki düzensizliği ortadan kaldırıp şehrimize girişleri daha estetik hale getireceğiz Ulaşımı rahatlatacak, toplu taşımaya konfor getirecek raylı sistemleri hızla şehrimize getireceğiz. 31 Mart Sakarya’mız için yeni bir başlangıç olacaktır. İnşallah bu başlangıcı hep birlikte sürdürerek şehrimizi geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.

Birliktelik şehrimizi güç olarak dönüyor

Başkan Adayı Alemdar’a başarılar dileyen SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, “SATSO, 17 bin üyesi ile şehrin ve bölgenin önde gelen meslek örgütlerinden biridir. Üyelerimize ve şehrimize sunduğumuz hizmetlerde önceliğimiz katılımcı yönetim anlayışı ile ortak paydada buluşarak şehrin istikbaline iz bırakmaktır. Biz Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu bütünlüğü sağlamak adına iş birliği ve paydaşlık anlamında üzerimize düşeni yapıyoruz. Aynı kurumsal iyi niyet ve samimiyeti de şehirden ve paydaşlarımızdan görüyoruz. Bu birlikteliğimiz şehrimize güç olarak dönüyor” dedi.

 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar