Yusuf Alemdar: Çocuklarımızın potansiyellerini keşfetmesi iyi bir eğitimle mümkündür

Serdivan Özel Eğitim Anaokulu’nun açılışına katılan Başkan Adayı Alemdar, “Çocuklarımızın iyi bir gelecek kurması, kendilerini ve içinde bulundukları toplumu ileriye götürmeleri ancak iyi bir eğitimle mümkündür. Bu noktada çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri ve potansiyellerini keşfedebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Serdivan Özel Eğitim Anaokulu’nun açılışına katıldı. Programda özel öğrenciler ve öğretmenler tarafından çiçeklerle karşılanan Alemdar, öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışa Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Okul Müdürü Ahmet Göktaş, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik katıldı.

Çocuklarımızın potansiyellerini keşfetmesi iyi bir eğitimle mümkündür

Açılışın ardından değerlendirmelerde bulunan Alemdar, “Çocuklarımızın iyi bir gelecek kurması, kendilerini ve içinde bulundukları toplumu ileriye götürmeleri ancak iyi bir eğitimle mümkündür. Bu noktada çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri ve potansiyellerini keşfedebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Burada hepimize büyük iş düşüyor. İnşallah yeni dönemde şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla birlikte oturup konuşacağız. Birlikte neler yapabiliriz bu konuda fikir alışverişi yapacağız. Eğer bizler gelecek nesillerimizi en doğru şekilde yönlendirebilirsek, şehrimizin geleceğini de bir o kadar doğru kurabiliriz” dedi.

Ailelerimizle eğitim farkındalığı oluşturacağız

Başkan Adayı Alemdar, eğitimin aileden başladığına dikkat çekerek, “Bir toplumun değerlerini belirleyen en önemli unsur eğitimdir. Tabi bu noktada şunu belirtmek isterim ki, eğitim ailede başlar okulda devam eder ve hayatınız boyunca her zaman sürer gider. Bu evlatlarımız bizim geleceğimiz olacak. Bu noktada ailelerimize de önemli görevler düşüyor. İnşallah yeni dönemde oluşturacağımız eğitim farkındalığıyla hem ailelerimizle hem de çocuklarımızla birlikte olacağız” diye konuştu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar