Yusuf Alemdar: Amatör sporlarımızın standartlarını yükselteceğiz

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti. Konuşmasında tesisleşmenin önemine dikkat çeken Alemdar, “Tesisleşmenin sporcu yetiştirmek için ne kadar önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda yeni spor alanları inşa edecek, modern saha ve tesisleri şehrimize kazandıracağız. İnşallah Sakarya’mızın adını birçok spor branşında zirveye taşıyacağız” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret etti. ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve yönetimi tarafından karşılanan Alemdar, sıcak karşılama için teşekkür etti.

Programda Sakarya’nın ilk kadın Avrupa Karate Hakemi unvanı alan Sevgi Çakmak’a Başkan Adayı Alemdar tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra Erenler54 Spor Kulübü oyuncularıyla bir araya gelen Alemdar, 2023-2024 futbol sezonu Turab Makina U14 Ligi Şampiyonu olan takım oyuncularına ve antrenörlerine madalyalarını ve kupalarını takdim etti.

Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen programa, Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül, Arifiye Belediye Başkanı ve Başkan Adayı İsmail Karakullukçu, Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, TÜFAD Sakarya Şube Başkanı Tamer İlaçan, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Mahmut Güzel ve Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş katıldı.

Şehrimizin spor gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz

Programda konuşan ASKF Başkanı Yaşar Zımba, “Yaptığımız işi ulvi bir iş olarak görüyoruz. Özellikle gençlerimize sporu sevdirip onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Sakarya olarak güzel bir spor şehriyiz. Bizler de Federasyon olarak şehrimizin spor konusundaki gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Ziyaretleri ve destekleri için Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Modern saha ve tesisleri şehrimize kazandıracağız

Konuşmasında tesisleşmenin önemine vurgu yapan Alemdar, “Spora ve sporcuya destek olmaya devam edeceğiz. Bu milletin bütçesiyle bu milletin gençlerine hizmet etmek bizleri onurlandırır. Bizim hedefimiz kardeşliğimizi birliğimizi koruyarak şu ana kadar gelinen noktayı daha da ileriye taşımaktır. Tesisleşmenin sporcu yetiştirmek için ne kadar önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda yeni spor alanları inşa edecek, modern saha ve tesisleri şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.

Amatör sporlarımızın standartlarını yükselteceğiz

Başkan Adayı Alemdar konuşmasının devamında amatör sporun önemine dikkat çekerek, “Amatör sporların gençlerimizi keşfetmek ve o yeteneği eğitip yukarılara çıkarmak noktasında çok kıymetli bir misyonu var. Bizler de amatör sporumuzun ve sporcumuzun her alanda standartlarını yükselterek, bu alanda Sakarya’mızı marka değeri olan bir şehir haline getireceğiz. Ülkemizde son yıllarda farklı branşlarda uluslararası alanda ciddi sportif başarılar elde ediliyor. Sakarya da mazisinde nice sporcuları ülke sporuna hediye eden bir şehir. İnşallah bu konuda gerekli atılımları gerçekleştirerek Sakarya’mızın adını birçok spor branşında zirveye taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar