Yunus Tever temayül yoklamasını değerlendirdi

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, dün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen temayül yoklamasını değerlendirdi.

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı sürecinin bitmesinin ardından yapılan temayül yoklamasının ardından ikinci temayül yoklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile yapılan toplantıda gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki heyete; Genel Başkanvekilleri Efkan Ala, Mustafa Elitaş, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ve Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan eşlik etti.

Milletvekilleri, İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları İlçe Başkanları 16 İlçe ve Büyükşehir Belediyesi için oy kullandı.

Dün akşam geç saatlerde tamamlanan toplantıda Sakarya heyeti oy kullanımının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüş alışverişinde bulunarak dilek ve temennilerini ifade ettiler.

Genel seçimlerdeki büyük başarılardan sonra tüm teşkilatlarla birlikte yerel seçim sürecine güçlü bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden İl Başkanı Yunus Tever, şunları kaydetti: “AK Parti’mizde seçim takvimi kesintisiz bir şekilde işlemeye devam ediyor. Sakarya teşkilatlarımızla birlikte dün akşam Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, belediye başkan adaylarını belirleyecek olan Aday Tespit Komisyonu ile buluştuk ve temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Kıymetli heyet gerçekten yoğun ve meşakkatli bir çalışma içerisinde, ince eleyip sık dokuyarak belediye başkan adaylarını belirlemek için güçlü bir çalışma takvimini ortaya koyuyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız tüm süreçlerde olduğu gibi bir AK Parti geleneği olan, her türlü demokratik temayülün gerçekleşmesi hem vatandaşlarımızın hem de teşkilatlarımızın demokratik iradesinin tam tecelli etmesi için çeşitli mekanizmaların çalıştırılması adına yine örnek bir çalışmayı ortaya koyuyor. Bu çerçevede gerçekleşen yüz yüze temayül yoklamasını da teşkilatlarımız adına çok anlamlı ve önemli buluyoruz.

Burada ortak bir aklı tecelli ettirmek üzere toplandık ve çeşitli istişarelerde bulunduk. En derin ve en kapsamlı istişareleri yaparak ortak aklı hep beraber ürettiğimize inanıyoruz. Arkadaşlarımız hiçbir etki altında kalmadan, tam olarak hür iradeleriyle ilçelerde ve büyük şehirlerde hangi adayı görmek istiyorlarsa mevcut belediye başkanlarımızın olduğu yerlerde mevcut belediye başkanlarımızı değerlendirerek, belediye başkanlarımızın olmadığı yerde önerdikleri isimleri söyleyerek beyanlarını ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarımız başta olmak üzere Aralık ayının ortasından Ocak aynın sonuna kadar belediye başkan adaylarımız artık peyderpey açıklanmaya başlayacaktır.  Sonuçların ve sürecin partimiz, hemşehrilerimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya’daki yatırımlarla ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdiklerini ve teşekkürlerini sunduklarını ifade eden Tever, “% 58’i tamamlanan Şehir Hastanemizin inşa çalışmaları son sürat devam ediyor. Yaklaşık 600 kişinin çalıştığı 300 dönüm üzerinde 283 bin metrekare kapalı alana sahip olacak hastane tamamlandığında, kadın doğum, çocuk, onkoloji ile kalp ve damar cerrahisi başta olmak üzere 300 poliklinik, 33 ameliyathane, 15 kadın doğum salonu, 183 yoğun bakım yatağı hizmet verecek. Muhtemel depremlere karşı korunması amacıyla temeline 831 deprem izolatörü yerleştirilen 1 milyar 248 milyon 61 bin liraya mal olacak hastane için çok teşekkür ediyoruz.

Şehrimizin uzun zamandır hasretle beklediği ve sizlerin de imzasıyla resmi gazetede imzalanarak yürürlüğe giren Raylı Sistem Hattı için tüm hemşerilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz Sayın Cumhurbaşkanım. İnşallah ilk etapta Adapazarı-Serdivan arasında yapılacak olan Kampüs-Çarşı hattı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından inşa edilecek ve şehrimize yeni değer katacak.

Adalet Bakanımızın katılımıyla 27 Ekim’de temelini attığımız ve yapım çalışmaları hızla devam eden 20.000 m2 açık, 103.000 m2 kapalı alanda, zemin + 6 katlı binası ile adlî ve idarî yargının bir arada faaliyet göstereceği Yeni Adliye Hizmet Binamız şehrimize çok yakışacak inşallah.

Karapürçek İl yolumuz; İlk etapta 5,5 kilometresi tamamlanan ve toplam uzunluğu 18 kilometre olan yolun çalışmaları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca devam ediyor. Yol standardının artırılmasıyla Akyazı-Karapürçek’ten il merkezine ulaşım süresini 20 dakikadan 10 dakikaya düşürmeyi hedeflediğimiz bu proje için de zat-ı devletlerinize çok teşekkür ediyoruz.

Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve teşkilatlarımızla tam bir koordinasyon içerisinde Sakarya’mızda bugüne dek çok uyumlu ve gayretli bir çalışmayı ortaya koyduk. Belediye Başkan Adaylarımızın belirlenmesinin ardından inşallah tüm bu yatırımların ışığında çalışmalarımızı sahada dört bir yandan sürdürecek, şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah.

Cumhur İttifakı olarak başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere 16 ilçe belediyemizi de yine kazanarak birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmeyi sürdürme arzusundayız. AK Parti kadroları olarak aziz milletimizin güvenine, değerli hemşerilerimizin teveccühüne mazhar olmak için çalışmalarımızı her platformda sürdüreceğiz” dedi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar