Ünlü yazardan Cumhuriyet’in 100. yılı vurgusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim Ayı Kültür Takvimi kapsamında AKM’de “Türkiye Yüzıyılı’nı nasıl okumalıyız?” konulu konferans veren yazar Necdet Subaşı, yeni bir dünya tasarımına doğru ilerlediğimizi ifade ederek, “29 Ekim’de miladı bizim olan yeni bir 100 yıla geçiyoruz. Deneyimlerimiz, yaşanmışlıklarımız sonucu güzel bir dünya tasarımına ilerliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat takvimi her hafta farklı etkinliklerle, renkli ve dolu-dolu geçiyor. Türkiye’nin önemli değerlerini sahnesinde ağırlayan ve Sakaryalı sanatseverlerle bir araya getiren Büyükşehir’in son programı AKM’de gerçekleştirildi.

Ünlü yazar Sakarya’da

Ünlü yazar Dr. Necdet Subaşı, kültür merkezinde “Türkiye’yi nasıl okumalıyız?” başlığıyla bir konferans verdi. Program boyunca Türkiye’nin 100 yıllık mazisi ve başarılarından bahseden Subaşı, büyük bir tecrübe deneyimle yeni bir dünya tasarımına doğru aktığımızı ifade etti. Sevilen yazar ayrıca, edindiği kazanımlarla ve istikrarla Türkiye’yi parlak bir geleceğin beklediğine dikkat çekti.

“Miladı bize ait olan yeni bir yüzyıl”

Subaşı, “29 Ekim 2023’den sonra miladı bizde olan, başlangıç tarihini bizim kurduğumuz yeni bir 100 yıla geçiyoruz. Deneyimlerimizin, yaşanmışlıklarımızın bir sonucu olan güzel ve verimli bir dünya tasarımına doğru akıyoruz. Gençliğimiz dolu-dizgin, değerlerimiz dimdik ayakta duruyor ve bu kazanımlarla bizleri farklı bir tasarıma dönüşen yeni süreç bekliyor” ifadelerini kullandı.

Takvimin detayları web sitesinde

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Kültür Sanat programlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Birbirinden değerli sanatçı ve yazarları ağırladığımız, kültür ve sanatın kalbi Sakarya’mızda nice değerimizi ağırlamaya, onları Sakaryalı sanat, kültür dostlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz. Dolu dolu geçen Ekim takvimizize sakarya.bel.tr adresinden ulaşabilir ve tüm programlarımıza katılabilirsiniz” denildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar