Trabzonlular Derneği’nin Yayla Şenliği pazar günü Kırcaali yaylasında yapılacak

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel yayla şenliği için bütün hazırlıklar tamamlandı. Yönetim kurlunun aylar öncesinden başladığı çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi geleneksel hale gelen ve her yıl düzenledikleri yayla şenliğinin bu yıl da Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylası’nda yapılacağını söyledi.

24 Eylül 2023 pazar günü yapılacak olan şenlik ile ilgili bütün hazırlıkların tamamlandığını belirten başkan Çelebi, zengin sanatçı kadrosu ile Trabzon kültürünün Sakarya ile bütünleşeceğini söyledi.

Başkan Çelebi, kemençe, horon ve karadeniz türküleri ile katılımcıların adeta coşacağı şenliğe bütün Sakarya’yı davet etti.

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geleneksel yayla şenliği 24 Eylül pazar günü Saat: 10.00’da başlayacak, akşam 19.00’a kadar devam edecek.

Protokol konuşmalarından sonra, Ali Tetik, Oflu Kadir, Meryem Akyüz, Akçaabatlı Şenol, Ahmet Atmaca, İsmail Güler, kemençede Gökhan Kaya, Fevzi İlter, Piyanist Cem Kocabaş ve sazda Adnan Altmışdört’ten oluşan ekibin konseri gün boyu devam edecek.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar