SGM’de muhteşem final: “Evlatlarımızın beceri ve yetenekleri bize en büyük hediyedir”

Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara ve özel öğrenimli öğrencilere yönelik eğitimler sunduğu Sosyal Gelişim Merkezleri’nde kış dönem kursları, renkli bir final ile son buldu. Yıl sonu etkinliklerinde 20 farklı branşta yüzlerce öğrencinin sanatını konuşturudğu ürünler sergilendi. Programa katılan Başkan Alemdar, “Evlatlarımızın becerisini görmek bize en büyük hediyedir. Onların başarısı ve geleceği için ne yapılması gerekiyorsa eksiksiz yapacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) tarafından düzenlenen kış dönemi yıl sonu etkinlikleri programına katıldı.

7-14 yaş çocuk kulüpleri ve engelsiz hobi kurslarına katılan öğrenciler, bu final etkinliğinde yıl boyu öğrendikleri meziyetlerle ortaya koydukları birbirinden güzel eserleri sergiledi.

Çocuklarla ilgilendi

20 farklı branşta eğitim veren kurslarda hobi kursları, resim, müzik, sanat, çizim gibi atölyelerinin yer aldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Yıl sonu etkinliğine katılarak çocukların heyecanına ortak olan Başkan Alemdar özellikle robotik kodlama, resim ve mutfak atölyesi öğrencilerinin yeteneklerini analiz edip eserlerini inceledi.

Programda ayrıca AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Kıral, BELPAŞ Genel Müdürü Ertuğrul Özcan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Öksüzoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar da yer aldı.

“Nerede durmamız gerekiyorsa…”

Başkan Yusuf Alemdar, çocukların başarısını artırmak ve geleceklerine yön vermek için çok çalışacaklarını ifade ederek,“Evlatlarımızın becerileri bizlere en büyük hediyedir. Çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Onlara zaman harcayan, kendi kardeşiymiş gibi şefkat gösterip yorulmadan eğitim veren tüm eğitimcilerimizi ve kıymetli ailelerini tebrik ediyorum. Çocuklarımızın ve kıymetli ailelerimizin her zaman yanında olacağız. Onların geleceği için ne yapmamız gerekiyorsa, nerede durmamız gerekiyorsa orada olacağız” dedi.

Programda Kürşat Gürel sürprizi

Gün boyu süren etkinliklerde Emir Aybar adlı özel öğrenci şarkı performansı sergilediği sırada bir sürpriz yaşandı. Eserin sahibi Sakaryalı müzisyen Kürşat Gürel, sahneye çıkarak şarkıya eşlik etti ve öğrencilere büyük bir mutluluk yaşattı.  Programlarda ayrıca ritim ve dans gösterileri, halk oyunları, kaşık oyunu, müzik performansı, tiyatro gösterimi, piyano ve koro gösterisi sahnelendi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar