Serdivan Maarif Ailesinden Muhteşem Okul Öncesi Şenliği ve Yıl Sonu Şenliği

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Okul Öncesi Şenliği ve Yıl Sonu Şenliği kalabalık katılımla Serdivan Belediyesi Millet Bahçesinde yapıldı.

İlçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve diğer eğitim kurumlarının katkı verdiği şenlik gün boyu büyük bir coşku içinde geçti.

Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediyesi Başkan Vekili Metin Kocabey, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve kalabalık davetli topluluğunun katıldığı şenlik kapsamında görsel sanatlar sergilerinin yer aldığı stantlar kuruldu, öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyduğu sahne etkinlikleri gerçekleştirildi. Şenlikte ayrıca Filistin halkının yaşadığı acılara kayıtsız kalmayan Serdivan Maarif Ailesi tarafından Gazze yararına kermes düzenlendi.

Serdivan Belediyesi Millet Bahçesinde coşkunun hiç eksilmediği, renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikleri sıcak havaya rağmen ilgiyle izleyen veliler ve diğer katılımcılar çocukların başarılarıyla gurur dolu bir gün geçirdiler.

Her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleriyle eğitim faaliyetlerine büyük destek veren Serdivan Kaymakamı Ali Candan her aşamasına katıldığı şenlikte Serdivan Maarif Ailesiyle gurur duyduğunu belirterek emeği geçenleri ayrı ayrı tebrik etti.

Mehmet Zorlu İlkokulu Müdür Yardımcısı Murat Yeşilçay’ın başarılı sunumuyla, katılan herkesin büyük beğenisini kazanan şenlikte öğrencilerimiz; halk oyunları, konserler, ritim, drama, tiyatro oyunları, geri dönüşüm defilesi, bayrak şiiri ve diğer gösterilerini başarıyla gerçekleştirdiler.

Velilerin evlerinde hazırladıkları yiyecek ve içeceklerin satıldığı kermesten elde edilen gelir Kızılay üzerinden Gazze’ye gönderildi.

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere yayımladığı teşekkür mesajında, Serdivan Maarif Ailesinin hedefinin; Serdivanı her alanda rakipsiz bir numara yapmak olduğunu belirterek, büyük emeklerle gerçekleştirilen Okul Öncesi Şenliği ve Yıl Sonu Şenliği etkinliğine katkı veren herkese teşekkür etti.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar