Sedat Kirtetepe’de ikinci etap da tamam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sedat Kirtetepe Caddesi’nde 2’nci etaptaki işlemleri de bitirerek tamamladı ve şehrin en önemli ulaşım arterlerinden birini yaklaşık 3 bin ton asfaltla yepyeni bir yüze kavuşturdu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin merkezinde ulaşıma güç katacak adımlar atıyor.

Özellikle her gün binlerce sürücünün kullandığı, şehrin en yoğun bölgelerinde yol yapım ve yenileme çalışmalarına ağırlık veren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOLBAK) ekipleri konforu ve güvenliği artırmak için 24 saat mesai harcıyor.

2 etap halinde yoğun mesai

Son işlemlerin başladığı şehrin tam merkezinde yer alan Sedat Kirtetepe Caddesi’nde işlem 2 etap halinde tamamlandı.

Trafiğin akışının yoğunlaşmasını önlemek adına 2 bölümde ilerleyen işlemler kapsamında ilk etapta 550 ve ikinci etapta 450 metrelik bölüm sil baştan yenilendi.

1 kilometrelik cadde yepyeni yüzüyle

Toplamda 1 kilometrelik bölüm, eski asfaltın sökülüp atılmasından sonra dolgu ve düzeltmek işlemleriyle yenilendi.

Cadde, birkaç gün içinde yaklaşık 3 bin ton asfaltla yepyeni bir yüze ve estetik bir görüntüye kavuştu. DSİ Kavşağı ve Şeker Mahallesi Muhtarlığı arasındaki ikinci etapta gece saatleri itibarıyla tamamlanınca yol yeniden hizmete açıldı.

Artık daha güvenli ve konforlu

YOLBAK’tan yapılan açıklamada, “Şehir merkezi için önemli ulaşım akslarından olan Sedat Kirtetepe Caddesindeki çalışmalarımızı tamamladık. İki etap halinde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bir kilometrelik güzergâhımızı toplamda 3 bin ton sıcak asfaltla buluşturduk. Caddemizde yolculuklar artık daha güvenli ve konforlu. İlerleyen günlerde çalışmalarımızı şehir merkezinde yoğunlaştırarak devam edeceğiz” denildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar