SBB KONUT A.Ş’nin 150 konutu için noter huzurunda kura çekimi yapıldı

SAKARYA – Kentsel dönüşüm için çok önemli bir adım olan KONUT A.Ş’nin 150 konutu için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Ev sahibi olma heyecanıyla bekleyen kalabalığa seslenen Başkan Ekrem Yüce, “12 blokta yükselecek bu estetik konutlar şehre görsel değer katacak ve geleceğe güvence olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Kurada ismi çıkan Sakaryalı vatandaşlar %25 peşin, 120 ay vade ve peşin ödemede indirim fırsatıyla 2+1 ve 3+1 konutların sahibi oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için Sakarya’da çok önemli bir adım attı. Güvenli, güçlü ve depreme dayanıklı yerleşim alanları oluşturmak için KONUT A.Ş’yi kuran Büyükşehir, ilk projesinde 150 vatandaş ev sahibi olmanın heyecanını yaşattı.

1000’in üzerinde başvuru

Korucuk bölgesinde başlanan ilk projede yer alan 2+1 ve 3+1 konutlar için Sakarya’da kısa sürede 1000’in üzerinde başvuru yapıldı. www.sakarya.bel.tr adresinde başvuru süreci tamamlandı ve merakla beklenen kura çekimi de bugün gerçekleştirildi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapan kuraya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

150 adet konut için kura

Programda ayrıca AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkan Vekili Merve Kalender, Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu ile Büyükşehir Bürokratları yer aldı. Sakarya 5. Noterliği’nin yaptığı kura çekimiyle estetik, kullanışlı ve depreme dayanıklı olan 75 adet 2+1 ve 75 adet 3+1 konutun sahipleri belirlendi. Ayrıca her konut grubu için 50’şer adet olmak üzere toplam 100 adet yedek isim çekildi.

Tüm Sakarya’ya teşekkürler

Programda konuşan Başkan Yüce, “15 Kasım’dan 22 Aralık tarihine kadar devam eden başvuru sürecinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz konut projemizin 150 konutu için ortalama binin üzerinde başvuru aldık. Bu süreçte, siz değerli hemşerilerimizden gelen yoğun ilgi ve güven bizi gururlandırdı. 99 depreminin bize verdiği ders, 6 Şubat depremiyle tazelendi. Artık güvenli yapı konusunda verecek bir adım dahi imtiyazımız kalmamıştır. Bu vesileyle Sakarya’mızın deprem riskiyle karşı karşıya olduğu gerçeği, bizi daha dayanıklı ve güvenli konutlar inşa etme konusunda bilinçli hale getirdi.”

Kolay ödeme seçenekleri

Yüce, KONUT A.Ş projesinin Sakarya’nın geleceğin büyük katkı sunacağını ifade ederek, “Bu proje, şehrimizin geleceğine katkı sağlayacak bir adım olduğuna inanıyoruz. Konut AŞ projemizin detaylarına değinecek olursak; toplamda 240 dairenin yer alacağı projemizde, 75 adet 2+1 ve 75 adet 3+1 daire olmak üzere çeşitli seçenekler sunuyoruz. Ödeme seçeneklerinde de sizleri düşündük. Peşin alımlarda, liste fiyatından %10’luk bir indirim uygulayarak, sizlere ekonomik bir avantaj sunuyoruz. Ayrıca, %25 peşinatla başlayıp, 6 ayda bir %2 veya %3 ara ödeme seçenekleriyle, 84 aylık veya 120 aylık vadelerle de ödeme kolaylığı sağlıyoruz.”

12 blokta yükselecek

Proje hakkında diğer detaylardan bahseden Yüce şöyle dedi: “Proje kapsamında 12 blokta yükselecek olan konutlarımız, 23 bin metrekarelik geniş bir alana yayılacak. Bu estetik konutlar, şehrimize hem görsel anlamda değer katacak hem de geleceğimize güvence sağlamayı amaçlayan bir adımı temsil edecek. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, sadece bugünü değil, geleceği düşünerek sizlere daha yaşanabilir bir şehir sunma gayreti içindeyiz. Projemizin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“Ekrem başkanımız örnektir”

Kura çekiminde söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya ise, “Belediye başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak özellikle Sakarya’nın son 5 senesinde gece-gündüz demeden, arı gibi çalışan Ekrem Yüce başkanımız belediyecilik konusunda örnektir. Başkanımızın yapmış olduğu bu çalışmadan dolayı tebrik ediyorum. Hak sahibi olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Satış şartları

2+1 ve 3+1 olarak iki ayrı konseptte inşa edilecek konutlar %25 peşin ve 120 ay vadeyle, 4 ayrı ara ödeme ve peşin ödemede %10 indirim imkanlarıyla sunuluyor ve satış protokolünde TOKİ sistemi uygulanıyor.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar