SAÜ’de öğrencileri “Sakarya” yolculuğuna çıkaran sergi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin SAÜ Bahar Festivali’nde açtığı fotoğraf sergisiyle onlarca ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden öğrenciler Sakarya’yı tüm hatlarıyla ve zenginlikleriyle keşfetti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bahar Festivali’ne bu yıl da katılım sağladı.

9 – 18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde Büyükşehir ekipleri, görenlerin oldukça ilgisini çeken bir fotoğraf sergisi açtı.

Öğrenciler büyülendi

‘Sakarya Bir Başka’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren seçkin fotoğrafların yer aldığı sergi, onlarca ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden eğitim için gelen öğrencilere adeta bir rehber oldu.

Öğrenciler, sergideki fotoğraflar aracılığıyla Sakarya’nın doğal güzelliklerini ve kültürel mirasını keşfetme fırsatı buldu. Sakarya’yı daha yakından tanımak için gezi planlarını yapmaya başlayan öğrenciler, her bir fotoğraf için güzel dileklerini ifade etti.

“Turizm potansiyeli güçlenecek”

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Öğrencilerin sergiye gösterdiği ilgiden memnunuz. Festival boyunca Sakarya’nın tanıtımına yönelik yapılan bu çalışmalarla, şehrimizin turizm potansiyelini artırmayı ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz” denildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar