SAÜ Tıp öğrencileri Büyükşehir’in atık ve içme suyu tesislerini ziyaret etti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SAÜ Tıp Fakültesi öğrencilerini SASKİ tesislerini gezdirerek suyun yolculuğu hakkında bilgiler verdi. Son olarak Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Karaman Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden öğrenciler çalışmaları yakından inceledi. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), örnek çalışmalarıyla Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin derslerine konu oldu. Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Karaman Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden öğrencilere atık su ve içme suyunun geçtiği aşamalar yerinde anlatıldı. Geleceğin sağlık personellerine SASKİ olarak toplumun sağlığı konusunda ne kadar hassas olunduğu yapılan çalışmalarla kanıtlandı.

“Tüm öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileriz”

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Atık ve içme sularının geçtiği tüm aşamaları Tıp Fakültesi öğrencilerine detayları ile birlikte anlattık. Tıp öğrencilerine toplum sağlığı konusunda ne kadar hassas davrandığımızı projelerimiz ile gösterdik. Rutin şekilde gerçekleştirilen tesis ziyaretlerinde öğrencilerimiz ile fikir alış verişinde bulunmak bizleri mutlu ediyor. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar