SATSO Heyeti’nden Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı’na Ziyaret

Başkan Altuğ; “Cumhurbaşkanımızın ‘planlı sanayi alanlarının oranı artırılacaktır’ hedefi üzerine çalışmalarımızı hızlandırdık.”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’da üretim alanlarının mevcut durumu, devam eden çalışmalar ve geleceğe yönelik yol haritasını değerlendirmek üzere Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’ı ziyaret etti.

Ankara’daki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hizmet binasında gerçekleşen ziyarete Başkan Altuğ’un yanı sıra Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Aydın, Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Turgay Çelik ve DOMİ OSB Müdürü Ersan Şentürk, Sakarya Otomotiv ve Metal İhtisas OSB Müdürü Tamer Ayaz ve OSB Danışmanı Hüseyin Aliosmanoğlu katıldı. Ziyarette Bakanlık Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Orhan Kılınç da hazır bulundu.

Sakarya Otomotiv ve Metal İhtisas OSB Başkanlığı görevini de yürüten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’a kabullerinden dolayı teşekkür ederek Sakarya’nın Türkiye ekonomisine üretim odaklı katkıları hakkında bilgi verdi.

Başkan Altuğ ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı Orta Vadeli Planda yer alan büyüme odaklı plan çerçevesinde belirttiği üzere “Büyük ölçekli yatırımlar, büyüyen KOBİ’ler ve entegre tesisler için başta organize sanayi bölgeleri ve endüstri bölgeleri olmak üzere planlı sanayi alanları oluşturulmasına devam edilerek, ülke yüzölçümü içerisinde toplam planlı sanayi alanlarının oranı artırılacaktır.” hedefi üzerine çalışmalarımızı hızlandırdık.”

Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği üzere; biliyoruz ki ülke olarak içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçten ancak üreterek çıkabiliriz. Biz de Sakarya iş dünyası olarak sahip olduğumuz lojistik, alt yapı, insan kaynağı gibi başlıca avantajları değerlendirerek ülke ekonomisinin lokomotif kentlerinden biri olan Sakarya’mızı modern üretim tesisleri, Yeşil ve İhtisas OSB’leri, organize ticaret bölgeleri, limanı ve farklı alanlarda gelişen cazibe merkezleriyle çok daha güçlü bir geleceğe hazırlamak için ortak akılla çalışmayı sürdürüyoruz. Sakarya’mız geleceğini üretimle şekillendiriyor.

Artan ihtiyaca yönelik hem tarım alanları hassasiyetini gözeterek yeni ve yeşil sanayi bölgelerini oluşturmak hem de bu gelişmeye paralel olarak şehrimizi bu dönüşüme hazırlamak adına yaptığımız çalışmaları Ankara’da Bakan Yardımcımız Oruç Baba İnan’a ilettik, verimli bir görüşme oldu.  Kurulma ve altyapı aşamasında olan OSB’lerimizin yetkililerinden oluşan bir heyet ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz oldukça olumlu geçti.

Sayın Bakan Yardımcımıza şehrimizde üretim odaklı, yerel yönetimlerimizle iş birliği çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalar, ekonomimize değer katan projelerimiz hakkında da bilgi verdik. Kendilerine Sakarya’ya olan ilgileri ve konularımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar