SATSO 100. Yıl Geçit Töreni’nde Yerini Aldı

Sakarya Valiliği öncülüğünde Cumhuriyetin 100. yıl Geçit Töreni Adapazarı Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın da “Üreten Sakarya” teması ile yer aldığı geçit töreninde Garnizon Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Resmi İl Müdürlükleri, Okullar, Sporcular, yerli ve milli TOGG otomobilleri konvoyu, Sakarya’da üretilen savunma sanayi ve ulaşım araçları konvoyu gerçekleştirildi.

SATSO’yu temsilen Meclis Başkanı Erdem Ercan ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Gökhan Tiryaki’nin katıldığı törene; Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz başta olmak üzere, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Murat Kaya, Ali İnci, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sakarya Garnizon Komutanvekili Piyade Alb. Ramazan Sedat Baş, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,   Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Cumhuriyetin 100. yılına yakışır şekilde coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleşen 100. Yıl Geçit Töreni’nde SATSO, “Üreten Sakarya Tırı”, “Üreten SATSO Tırı”, yerli ve milli otomobil TOGG ile kortejde yer alırken aynı zamanda Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) iş birliğiyle Bulvar girişinde “Sakarya’nın Tarihi 100’ü” isimli fotoğraf sergisi de etkinlikler kapsamında gerçekleştirildi.

SATSO “Sakarya’nın Tarihi 100’ü” Fotoğraf Sergisine Yoğun İlgi

100.Yıl Kutlama Töreni kapsamında SATSO ve Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) iş birliğiyle bulvar girişine kurulan “Sakarya’nın Tarihi 100’ü” fotoğraf sergisi açılış törenine Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcıları; Muhsin Çatmadım, Ersin Emiroğlu, Selda Dural, Sakarya Garnizon Komutanvekili Piyade Alb. Ramazan Sedat Baş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, il protokolü ve Sakaryalılardan yoğun katılım oldu.

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği üyelerinin çektiği ve Sakarya’nın tarihi eserlerinden oluşan 100 adet fotoğrafın sergilendiği programda protokol üyeleri, Sakarya’nın birçok tarihi mekanı ve konumunun fotoğraflarını inceleme imkanı buldu.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, Yönetim Kurulu Başkanvekili Gökhan Tiryaki ve SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak sergide fotoğraflar ile ilgili detaylı bilgi paylaştı. 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar