Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’nı en iyi hikâye kazanacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 3. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye yarışması için yoğun bir başvuru süreci geride kaldı. Başvuru süreci 3 Mart’ta son bulan “Kuşlar” temalı yarışmaya 284 ayrı hikâye katıldı. En iyi hikâyeyi kaleme alarak sürece dahil olan yarışmacılara para ödülü verilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile birlikte bir hikâye yarışması başlattı. Edebiyat tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği 3. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’na toplamda 284 başvuru kabul edildi. 

Kazananlara ödül

Başvurusu 3 Mart 2024 itibariyle sona eren ‘Kuşlar’ temalı hikâye yarışmasının sonucu 7 Mayıs 2024 tarihine kadar seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü 8 bin TL ve mansiyon ödülü alanlar ise 5 bin TL ödülün sahibi olacak.

Ödül verilecek

7 Mayıs 2024 tarihine kadar Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Gülsemin Hazer, Yazar Ali Ural, Yazar Ercan Yılmaz ve Yazar Hüseyin Su’dan oluşan seçici kurulun değerlendirmeleriyle yarışma son bulacak. Sonuçlar 8 Mayıs tarihinde www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek ve 10 Mayıs’ta ödül töreni gerçekleştirilecek.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar