Sadıka Sabancı B Grubu hastane olma yolunda

15 ay önce yenilenen binasında hizmet vermeye başlayan Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi yapılması için çalışmalar başladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. “Yerinde Değerlendirme” programı kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Personel Hizmetleri Başkanı Suat Koçak ile Destek Hizmetleri Başkanı Sedat Kaya’da hazır bulundu. Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Vahap Uğurlu ile hastane idarecilerinin karşıladığı İl Sağlık Müdür Prof. Dr. Aziz Öğütlü, hastanede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

B GRUBU KATEGORİSİNE YÜKSELECEK

15 ay önce yeni binasında hizmet vermeye başlayarak başarı grafiğini hızla yükselten Sadıka Sabancı Devlet Hastanesinde yeni polikliniklerin açılmasıyla muayene sayısının artığını belirten Başhekim Uğurlu, hastanede gerçekleştirilen ameliyat sayılarının da yükseldiği dile getirdi. 10 yataklı 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi için çalışmalara başladıklarını kaydeden Uğurlu, desteklerinden dolayı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü’ye teşekkür ederek “105 yatağımızla C Grubu hastane olarak hizmet veren Sadıka Sabancı Devlet Hastanemiz, gerekli kriterleri tamamlayarak inşallah B Grubu hastane olma yolunda ilerliyor. Yoğun bakım ünitemizin tamamlanması da bizi bu anlamda hedefimize dahada yaklaştıracak.” diye konuştu.  

SEAH’IN YÜKÜNÜ AZALTIYORLAR

Şehrin en yoğun hasta yükünü göğüsleyen ve ilimizde 3. Basamak sağlık hizmeti veren tek hastane olan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin (SEAH) yükünü hafifletmek adına Yeniket ve Sadıka Sabancı hastanelerinin yanda Serdivan Devlet Hastanesi’nin sağladığı hizmetin önemli olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sadıka Sabancı Devlet Hastanesinin ihtiyaçlar dahilinde gelişmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Öğütlü “Şehir hastanemiz tamamlanana kadar SEAH’taki yoğunluğu azaltmak adına şehir merkezindeki hastanelerimizin hizmet alanının genişlemesi bizim için önemli. Hasta potansiyeli gün geçtikçe artan Sadıka Sabancı Devlet Hastanemizde bu yolda önemli adımlar atarak B Grubu hastane kategorisine yükselme noktasında emin adımlarla ilerliyor. Biz tabi ki elimizden gelen desteği her zaman veriyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. Hastanede incelemelerde bulunan Öğütlü, poliklinik hizmeti alan vatandaşlarla da sohbet etti.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar