Rıdvan Duran: Çiftçinin ve esnafın rakibi değil, destekçisi olacağız

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, çiftçinin ve esnafın rakibi değil, destekçisi olacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, Sakarya’nın en önemli faaliyet alanlarından birisinin tarım olduğunu belirterek, “Tarım şehre en fazla katma değer sağlayan faaliyet alanlarından biri. Önemli bir gelir kaynağı. Üretimin her alanına olduğu gibi tarıma da büyük önem veriyoruz. Tarımsal alanların yanlış imar uygulamalarıyla kaybına izin vermeyeceğiz. Yeşil ekonomiyi ve ürün çeşitliliğinin arttırılmasını destekleyeceğiz. Tarımsal verimliliği arttıracağız. Tarıma önem veriyoruz ama bunu çiftçiye rakip olarak yapmayacağız. Üreticiye, çiftçiye rakip değil destek olarak bunu yapacağız. Tarımı ve üreticiyi yönlendiren ve destekleyen bir belediyecilik anlayışıyla tarımsal üretimi ve geliri arttıracağız. Herkes kendi görevini yapacak. Tarım politikalarımız Tarım Bakanlığımız tarafından belirleniyor. Elbette şehrimize dair tarım politikaları da olmalı. Bunları da Tarım Bakanlığımız, üretici birlikleri ve tarım stk’larıyla güç birliği yaparak hayata geçireceğiz. Yeni ürünler, rantabl ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine dönük çiftçilerimize öncülük edeceğiz, destek olacağız. Çiftçimizin rakibi değil yardımcısı olacağız. Yeri gelecek tohum desteği vereceğiz, yeri gelecek gübre desteği vereceğiz. Üreterek değil ürettirerek çiftçimize destek olacağız.” dedi.

Sakarya’nın ticaret hayatına, ekonominin hem ana hem de damarları olan esnafına destek olacaklarını da ifade eden Duran, “Esnafımızla da asla rekabet etmeyeceğiz. Esnaf, şehir ekonomisinin hem ana hem de kılcal damarlarıdır. Esnafımıza da rakip değil destek olacağız. Sağlıklı bir alışveriş ortamını mutlaka sağlayacağız. Esnafımızı destekleyeceğiz ama mutlaka esnafımızı denetleyen bir güven unsuru olacağız. Fahiş fiyatlandırmalara karşı çıkacağız. Sağlıksız gıda üretimlerine kesinlikle göz yummayacağız. Çarşı pazarın neşesini, huzurunu bozan, kent estetiğine zarar veren birtakım ihlallere, vatandaşın kaldırımda yürümesini engelleyen tutum ve davranışlara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Sakarya’yı eskiden olduğu gibi çevre illerden de müşteri çeken bir alışveriş merkezine dönüştüreceğiz. Çarşı ve pazarlarımızı cazibe merkezi haline getirirken esnafla rekabet eden değil esnafı destekleyen, esnafı önemseyen bir belediye olacağız. Sakarya’nın bir esnaf şehri olma özelliğini mutlaka koruyacağız. Daha çok müşteri çeken, daha çok satan ve daha çok kazanan sağlıklı bir ticaret yapısını esnafımızı destekleyerek hep birlikte gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar