Ömer Ayhan’dan tüm abonelere yüzde 50 indirim sözü

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, Türkiye’de suyu en pahalı kullanan 4. Büyükşehir olduklarını belirterek, “Hamam işletir gibi su faturası ödüyoruz. Bu faturaların hesabı 31 Mart’ta bu millet tarafından görülecektir” dedi.

SAKARYA – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, Sakarya’nın suyu en pahalı tüketen dördüncü büyükşehir olduğuna dikkat çekti.

‘Su faturaları elektrik faturalarını geçti’ diyen Ayhan, şunları söyledi:

“Halkımız yüksek faturalardan şikayetçi. Hamam işletir gibi su faturası ödüyoruz. Millete zorla ödetilen bu faturaların hesabı 31 Mart’ta bu millet tarafından görülecektir.”

“SUDAN UCUZ SÖZÜNÜ” TARİHE GÖMDÜLER

İnsan için suyun hayat olduğunu ve en önemli ihtiyaç olduğunu kaydeden Ömer Abdullah Ayhan, “Bizler geçmişte ‘Milli Görüş’ belediyeciliğinde ilk işimiz vatandaşımıza suyu en ucuz ve en sağlıklı şekilde içirmek olmuştu. Fakat 20 yıldır bu şehri yönetenler. ‘Sudan ucuz’ sözünü tarihe gömdüler, işin suyunu çıkarttılar.” ifadesini kullandı.

SU GÖLDEN DEĞİL ÇÖLDEN GELİYOR SANKİ

Su kaynakları yönünden en zengin olan şehirde suyun bu kadar pahalı olmasının şehrin iyi yönetilmediğinin en büyük göstergesi olduğuna vurgu yapan Ayhan, şunları belirtti:

” ‘Ekmek elden su gölden’ denir. Bizim Sakarya’mızda su gölden değil sanki çölden geliyor. Sakarya’mızda su kaçak kayıp oranı yüzde 50 yani suyun yüzde 50’sini şebekede kaybediyoruz. Bu üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir meseledir.”

HERKESİN FATURASINA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPACAĞIZ

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, Sakaryalıları yüksek su faturalarından kurtaracaklarını belirtti. Sadece 65 yaş üstü ve dar gelirlilere değil tüm abonelere yüzde 50 indirim yapacaklarını aktaran Ayhan, ” ‘Su sebildir’ diyerek mahallesine su çeşmeleri yapan su medeniyetinin torunları olarak bizler, Sakarya halkımızı yüksek su faturalarından kurtaracağız. Sadece 65 yaş üstü ve dar gelirlilere değil tüm abonelerimize  yüzde 50 indirim yapacağız. İndirim yapmakla kalmayıp 1 yıl boyunca da hiçbir şekilde asla zam yapmayacağız.” şeklinde konuştu.

Son Eklenenler

Sinema Reklamları

Power Apps

Magnezyum Complex

Öne Çıkanlar