Mezarlıklar bayram ziyaretlerine hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki mezarlıkları Kurban Bayramı’na hazırlıyor. Çevre düzenlemesi, bakım ve temizlik çalışmaları sonrasında vatandaşlar, 16 ilçedeki 944 mezarlıkta yakınlarının kabrini temiz ve güvenli bir alanda ziyaret edebilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkları çevre düzenlemesi, bakım ve temizlik çalışmaları ile Kurban Bayramı’na hazırlıyor. Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 16 ilçede toplam 944 mezarlıkta gerçekleştirilen bakım çalışmalarıyla 5 milyon metrekare alan tertemiz hale getiriliyor.

Hummalı bir çalışma

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, Kurban Bayramı öncesi mezarlıklardaki çevre düzenlemesi, bakım ve temizlik çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Ekiplerimiz 16 ilçede toplam 944 mezarlıkta, taş, moloz, çöp ve yabancı otları, mezarlık girişi ile yolların düzenlenmesi gibi işlemleri gerçekleştirdi. Ekiplerimizin hummalı çalışmayla vatandaşlarımız, her bayram olduğu gibi yine bu Kurban Bayramı’nda da kabristan ziyaretlerini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilecek. Bu vesileyle ahirete irtihal eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hemşehrilerimizin bayramını tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar