Kaynarca’nın yolları Büyükşehir’in dokunuşuyla daha güvenli ve güzel

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kaynarca’da yaya yolu ulaşım güvenliği ve yaya güvenliğini çizgi çalışmalarıyla artırarak sarı ve beyaz çizgilerle ilçenin ulaşım ağlarına estetik kattı. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri şehrin dört bir yanında yayaların güvenliğini artıran ve ulaşım ağlarına estetik katan çalışmalar yapıyor.

Yaya güvenliği için

Kaynarca bölgesinde yoğun mesai harcayan ekipler, okul çevreleri ve yaya yoğunluğunun bulunduğu bölgelerde hız kesici kasis ve yaya geçitlerinin imalatlarına devam ediyor.

Yaya güvenliğinin üst düzeyde tutulduğu çalışmalar sonrası Kaynarca’da yayalar için farkındalık oluşturuluyor.  Büyükşehir, ayrıca sarı-beyaz çizgileriyle ilçe ulaşım ağlarına estetik katıyor.

Önce yaya güvenliği

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yaya güvenliğini sağlamak, geçişleri daha sağlıklı hale getirmek ve araç sürücülerinde farkındalık oluşturmak adına gayretle çalışıyoruz. Sürücülerden yaya güvenliği hususunda duyarlılık bekliyoruz. Trafikte yaya önceliğini ve güvenli geçişleri oluşturmak adına ‘Önce Yaya’ sloganını her cadde ve sokakta vurguluyoruz” denildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar