İsrail ve destekçilerinin ürünlerinin boykot edilmesi kararı aldılar

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası, bakkallarda İsrail ve destekçilerinin ürünlerinin boykot edilmesi kararı aldı.

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantıda, Gazze’deki yaşanan soykırıma dikkat çekti. Toplantıda İsrail’in boykot edilmesi, ürünlerinin satılmaması ve yerli malı ürünlerin desteklenmesine katkı verilmesi kararları alındı.

İsrail’in yıllarca Gazze ve Batı Şeria’daki Filistinlilere yönelik yaptığı zulümlere sessiz kalmayacaklarını belirten Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Bizim safımız hak ve hakikatten yanadır. Duruşumuz nettir. Sessiz kalmadık, kalmayacağız. Müslüman kardeşlerimizi şehit eden, bebekleri havasızlıktan boğan, kadın, çocuk ve hatta hayvanların üstüne ölüm yağdıran İsrail’i yeniden en sert dille lanetliyoruz. Terör devleti olan İsrail’e ve onun destekçisi olan ülkelere karşı her bireyin artık duruşu olmalı.” Dedi.

Akdardağan,  “İsrail’e yönelik milletimizce başlatılan boykota bakkal esnafları olarak tam destek veriyoruz. Dükkanlarımızda ve raflarımızda İsrail menşeili ürünleri bulundurmamaya özen göstereceğiz. Yönetim ve denetim kurulu üyelerimizle yaptığımız toplantıda aldığımız kararları tüm esnaflarımıza bildirdik. Bu bir istektir, ancak, esnafımızın aldığımız kararlara destek vererek gerekeni yapacağını biliyoruz.” Dedi.

Bakkallarda yerli ürünlerin özendirilmesi ve satılmasını isteyen Başkan Akdardağan, “Yıllardır söylediğimiz gibi, yerli malı ve ürünlerini teşvik etmeliyiz. Gelecek nesillere yerlilik bilincini iyi aşılamalıyız. Tüm dükkanlarımızı yerli ürünlerle dolduralım ve raflarımızı donatalım. Vatandaşlarımızın da yerli ürünlerine yönelmesini bekliyoruz. Bu vesileyle Gazze’de şehit düşen tüm Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” Dedi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar