Göl Mahallesi’de çalışmalar aralıksız devam ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sapanca Göl Mahallesi’nde yaşanan su sorunlarına kesin ve kalıcı çözüm olmak için bölgeye 4 bin metrelik yeni içme suyu hattı kazandıracak. 500 metrelik kısmı kısa sürede tamamlanan hattın geri kalan kısmı için de ekipler aralıksız çalışıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin muhtelif noktasında sürdürdüğü çalışmalar ile güçlü altyapı ağını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Sapanca Göl Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında yaşanan su sorunlarına neşter vurmak için başlatılan çalışmalar tamamlandığında ise bölgeye 4 bin metrelik yeni içme suyu hattı kazandırılacak. Çalışmaları aralıksız şekilde devam eden hattın bugüne kadar 500 metrelik kısmı tamamlandı.

Yeni hat ile kayıp kaçağa geçit yok

Yeni başlayan çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Göl Mahallesi’nin su sorunlarına yeni başladığımız içme suyu hattı ile çözüm olacağız. 4 bin metrelik hat ile Hacımercan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden gelen suyu vatandaşlarımızın musluklarına güvenle taşıyacağız. Yeni nesil hat sayesinde kayıp ve kaçak gibi sorunlar da yaşanmayacak. Çalışmalarımızın bölgeye hayırlı olmasını dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar