Erenler’de 23 Nisan Coşku İle Kutlanacak

Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 23 Nisan Salı günü evlatlarımızla beraber, belediye hizmet binamızın bahçesinde büyük bir şenlikle kutlayacağız” dedi. 

Erenler Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenleyeceği Çocuk Şenliği ile belediye hizmet binası bahçesinde çocukları misafir edecek. 23 Nisan Salı günü belediye hizmet binası bahçesinde, içerisinde şişme oyun parkları, animasyonlar, ikramlar ve birçok etkinliğin bulunacağı Çocuk Şenliği saat 16.00’da başlayacak ve 22.00’da sona erecek.

MİLLET OLMA ŞUURUNU YÜZYILI AŞKIN SÜREDİR KALBİMİZDE TAŞIYORUZ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan DİNÇ, günün anlam ve önemine vurgu yaparak şu açıklamada bulundu; “Millet olma şuurunu 100 yılı aşkın süredir kalbimizde taşıyoruz. Ne mutlu bizlere ki, çocuklarımıza armağan edilmiş ilk ve tek bayramı yaşama noktasında hassasiyetimizi sürdürüyor, egemenlik şuurunu yaşıyor ve yaşatıyoruz. Erenler’den Sakarya’ya, Sakarya’dan tüm Türkiye’mize, özgür ve milli bir şuurla, bu özel günlerin, çocuklarımızdan yaşlılarımıza kadar her kesimle beraber, büyük etkinliklerle kutlanması gerektiğine inanıyoruz. 23 Nisan’da da al bayrağımızın evlatlarımızın zihninde daha çok yer edinebilmesi, yıllar sonra da aynı etkinliklerde bugünleri hatırlayarak şanlı bayrağımız nezdinde milli şuurun devam edebilmesini sağlamak üzere çalışıyoruz. Bu vesileyle de Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını da büyük bir minnetle anıyoruz. Allah memleket uğrunda çalışan herkesten razı olsun.”

DAVET

Erenler Belediye Başkanı Şenol Dinç, “Bahsetmiş olduğum milli şuurun daha da pekişmesi ve çocuklarımızın zihinlerinde her zaman canlandırabilmeleri ve milli günlerin önemini yaşatabilmeleri adına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 23 Nisan Salı günü evlatlarımız ile birlikte kutlayacağız. Tüm evlatlarımız ve aileleri 23 Nisan’da düzenleyeceğimiz Çocuk Şenliği’ne davetlidir. Kıymetli çocuklarımız, yani geleceğimiz için kültürel anlamdaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar