Durak: Biz Serdivan aşığıyız. Serdvanlıların hizmetkarı olacağız

SAKARYA– DEVA Partisi  Serdivan Belediye Başkan Adayı Murat Durak, seçim çalışmaları sırasında yaptığı pazar ziyaretinde, ‘Serdivan da pazarcı esnafımız, siyaseten kendilerine yapılan vaadlerin yapılmamasına, vatandaşlarımız da fiyatların almış başını gidiyor olmasına ateş püskürüyor” dedi. Vatandaşlarla ve pazarcı esnafını dinleyen Murat Durak Serdivan için projelerinin hazır olduğunu ve Serdivan halkı tarafından, ilk kez seçime giren DEVA Partisi adayı olarak kendisine güvenilmesi ve destek verilmesi halinde, Serdivan’ın şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri kapsamında, dosdoğru çalışılarak, liyakatli kadrolarla yönetileceğini ifade etti.
 
“SERDİVANLILARDAN DESTEK İSTİYORUM”  
DEVA Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Murat Durak, seçim startını  Serdivan da Sakarya Şehitliğinden verdi ve  seçim kampanyasına  hız verdi.  Murat Durak, Serdivanlıların ve Serdivan’a misafir gelenlerin, engelli vatandaşların, annelerin, çocukların, işçi ve esnafın, öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak projelere imza atmak için gelin hep birlikte omuz omuza verelim” mesajı ile Serdivanlılardan destek istiyor.  Durak, açıklamasında “Serdivan Türkiye’de bir marka olacak. Özveriyle, inançla, azim ve kararlılıkla, bilimle, etik kurallarla yönetilecek. Biz Serdivan aşığıyız. Serdvanlıların hizmetkarı olacağız” dedi.  
 
“İHALELERİMİZ ŞEFFAF OLACAK. MAL VARLIĞIMIZI AÇIKLAYACAK VE BELEDİYE HARCAMALARININ HESABINI VERECEĞİZ”
Murat Durak farklı bir Belediyecilik anlayışı oluşturacağını ve bunun temelinin dosdoğru çalışmaktan geçtiğini söyleyerek, Belediyelenin vergi, harç, katılım paylarıyla oluşan gelirlerinin ve bütçesinin nerelere harcandığının hesabını vatandaşın bilmesi gerektiğini, Serdivanlıların ihaleleri kimlerin kazandığını fısıltı gazetesinden öğrenmeyeceğini, Belediye Meclis toplantılarının internet sitesinden canlı yayınlayacağını, Seçildikleri gün, meclis üyesi arkadaşları ile birlikte mal varlıklarını kamuoyuna açıklayacaklarını belirtti.
 
“PROJELERİMİZLE HUZURLU VE MUTLU BİR SERDİVAN TESİS EDECEĞİZ”
Durak, açıklamalarında,  “Paydaşlarımızla güçlü bir iletişim kuracak ve  görüşlerine her zaman başvuracağız.  Bizim dönemimizde İlçede bulunan dernekler, vakıflar, sivil toplum kuruluşları görüş ve önerileri ile ilçenin yönetimine katılacaklar. Serdivan’ı Serdivandaki vatandaşlarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda yönetecek, her konuda kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Kamu harcamalarına dikkat edecek, savurganlığı önleyecek, kamunun ortak menfaati olan yatırım ve projeler için kullanılmasını sağlayacağız. Engellilerin hayatını kolaylaştıracak engelsiz bir Serdivan tesis edeceğiz.  Bedensel engelliler için tuvalet ve akülü şarj ünitelerini ilçenin farklı yerlerine yerleştireceğiz. Çocuklar, gençler, yaşlılar bu şehirde mutlu olsun diye çalışacağız. ” dedi.    
 
“DENGELİ YAPILAŞAN, SAĞLIKLI, ÇEVRECİ, YEŞİL BİR SERDİVAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Murat Durak, açıklamasında, “Kırsal Mahalle taleplerinin takipçisi olacağız. Stratejik sektörler olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılıkla ilgili iş alanlarını ve çiftçimizi destekleyeceğiz. Sağlıklı, çevreci ve ekolojik daha  yeşil bir Serdivan için çalışacağız. Betonlaşan bir Şehir değil, yeşili de koruyan, halkın soluk alabileceği parkları olan, ailece dinlenebileceği güzel mesire alanları olan bir Serdivan tesis edeceğiz. Kültür etkinliklerinin yapılabildiği sokaklar oluşturacağız. Kitap fuarı ve imza günleri düzenleyeceğiz. Ömür boyu eğitim konusunda Üniversitelerimiz ve akademisyenlerle işbirliği yapacağız. Sanat kursları açacak, kursiyerlerin ürünlerini sergilemelerini sağlayacağız. Sportif Faaliyetler ve Şenlikler organize edeceğiz. Yeni açılacak caddelerimiz ve yollarımızın Trafik sorunu oluşturmayacak genişlikte ve  düzende tesis edilmesini sağlayacağız. Üniversite içinde ulaşımı kolaylaştıracak ring şeklinde ücretsiz servis hizmeti sağlayacağız. Üniversite öğrencilerine 2. el eşya merkezi oluşturacağız. Sosyal hizmetlerimiz kapsamında ihtiyaç sahiplerinin korunup kollanacağı faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Yetim ve Öksüzlere Yönelik Sosyal Yardımları organize edeceğiz. Oyun Evleri açacağız. Çocuklar için park sayılarını arttıracağız. Bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak amacıyla farkındalık eğitimleri ve teşvik çalışmaları yapacağız.” ifadelerini kullandı. 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar