Dilimizin Zenginlikleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

SAKARYA- Millî Eğitim Bakanlığının öncülüğünde başlatılan “Dilimizin Zenginlikleri” projesinin ödül töreni Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından tamamlandı. Ödül töreni, Aziz Duran Parkı’nda gerçekleştirilen Dilimizin Zenginlikleri şenliği sonrası gerçekleştirildi. Törene Teftiş Kurulu Başkanı İbrahim Demirbaş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Engin Kahraman, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Büyükbaş, danışman öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Farklı Kategorilerde Yarışmalar Düzenlendi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin Türkçenin zenginliklerini tanıması ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje ile sene boyunca Adapazarı’nda okullarda birçok faaliyet gerçekleştirildi. Proje kapsamında öğrenciler, Türkçenin zenginliklerini tanıma ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşma fırsatı buldu.

Farklı kategorilerde Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından birçok yarışma düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve emek veren öğretmenlere ödülleri takdim edildi. Gerçekleştirilen yarışmalar:

Mısra Beyit Ezberleme Video Yarışması

“Kutadgu Bilig” Nesne Tasarım Yarışması

Tişört Tasarım Yarışması

Anahtar Kelimelerle Hikâye Yazma Yarışması

Bir Sözcüğün Hikayesi Kompozisyon Yazma Yarışması

Dilimiz Kimliğimizdir

Ödül töreninde konuşan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Engin Kahraman, projenin önemine vurgu yaparak “Bu proje, dilin zenginliklerini keşfetme ve dili kullanma becerisi açısından çok önemli. Sayın Bakanımız Yusuf Tekin tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri projesi kapsamında sene boyunca ilçemizde birçok etkinlik gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz yarışmalar ile de çocuklarımızın kelime dağarcığının ve dil becerisinin gelişmesine, okuduğunu anlama, yorumlama, yeni fikirler üretme ve kendini ifade etme gibi becerilerinin gelişmesine imkân sağladık. Dilimiz bizim kimliğimizdir, bu kimliğe sahip çıkmak amacıyla öğrencilerimizle etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Türkçemiz, bizim en büyük zenginliğimiz, güzelliğimiz, birliğimiz, dirliğimizdir. Dilimizin Zenginlikleri projesiyle bu güzel çalışmaların ortaya çıkmasında ve ödül töreninin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar