Büyükşehir personeli iş sağlığı konusunda yeni bir bilinç kazandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum bünyesinde çalışan personellere temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kurum içi eğitim ve geliştirme faaliyetlerine farklı alanlarda devam ediyor. Personeliyle hizmet ederken aynı zamanda geliştiren, çağın yeniliklerini yakalayan Büyükşehir, kurum içi eğitimlerine yeni programlar ekledi.

Konu iş sağlığı ve güvenliği

İnsan Kaynakları Eğitim Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü, kurumda çalışan personellere geniş kapsamlı bir “iş sağlığı” eğitimi verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin merkez kurum binasında verilen eğitime iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri, temel iş sağlığı sorumluları ve eğitim alan personel katıldı.

En uygun çalışma sistemi

Eğitim kapsamında çalışanların iş yerinde olumsuz durumlarla karşılaşmasını önlemek ve yaşanacak iş kazalarının olumsuz etkilerini azaltmak konusunda önemli başlıklara değinildi. Büyükşehir, rahat ve güvenilir bir çalışma ortamının tesisi için bu alanda yoğun çalışma yürütüyor.

Meslek hastalığı uyarısı

Eğitimde ayrıca iş kazaları ve meslek hastalıkları konu başlıkları olarak detaylıca ifade edildi. Tüm bunların yanında çalışma ortamında ruh sağlığının korunması, beden bütünlüğünün sağlanması adına bazı oturumlar yapıldı.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar