Büyükşehir 2023 yılında toplu taşımada 11 milyonu aşkın vatandaşa hizmet sundu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma filosuyla 2023’te 11 milyonu aşkın vatandaşı güvenle taşıdı. Yapılan açıklamada, “Toplu taşıma filomuza dahil ettiğimiz yeni araçlarla kaliteyi artırdık. Ulaşımda memnuniyeti artıracak çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz” denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 2023 yılında toplu taşımada 11 milyonu aşkın vatandaşa hizmet sundu. Şehir merkezi ve farklı güzergahlarda bulunan 37 farklı hat ile vatandaşlara güvenli ve hızlı ulaşım imkanı sunan Büyükşehir, filosuna dahil ettiği yeni araçlarla da hizmet kalitesini artırdı.

68 bin 137 yeni Kart54

2023’ta 11 milyonu aşkın yolcuyu güvenle gitmek istedikleri noktalara ulaştıran Büyükşehir, Kart54 sistemiyle de ödeme kolaylığı sağladı. Ayrıca yolculuk taleplerinin karşılanabilmesi adına 6 bin 250 adet ek sefer düzenlendi. 2023 yılında toplamda 68 bin 137 adet Kart54 satışının gerçekleştiği ve yıl içinde 36 bin 574 adet Kart54’e vizeleme işlemi yapılarak kullanıma hazır hale getirildi.

Ulaşıma bütüncül yaklaşım

Ulaşım Dairesi Başkanlığı marifetiyle ayrıca şehir genelinde 138 otobüs durağının montajı yapılırken, 141 kapalı otobüs durağının bakım ve onarım işlemleri de tamamlandı. Ayrıca daire başkanlığı bünyesinde oluşturulan temizlik ekibi de 2 bin 668 durağın temizliklerini sağladı. Vatandaş taleplerinin de tek tek değerlendirildiği Ulaşım Yönetim Merkezi’ne 21 bin 478 adet telefon ile talep, şikâyet ve önerilerin kaydı oluşturulmuş, ilgili birime yönlendirilmiş ve vatandaşlarımıza konu ile ilgili geri dönüş sağlandı.

Toplu taşımada maksimum memnuniyet

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ulaşımda maksimum memnuniyet ve verim için gereken çalışmaların devam edeceği ifade edilerek, “Vatandaşlarımızın ulaşımına kolaylık ve güven getirmek, ulaşıma bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşarak konforlu hizmet sağlamak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Artan yolcu sayısı, Kart54’e olan talep de vatandaşlarımızın ulaşımda toplu taşıma araçlarımıza ilgi gösterdiğini yansıtıyor. 2023 yılında toplu taşıma filomuza dahil ettiğimiz yeni araçlarla da kaliteyi artırdık. Ulaşımda memnuniyeti artıracak çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz” denildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar