Bizim Çocuklar’ın dünyayı titreten başarısı Millet Bahçesi’nde tarihi bir şölene dönüştü

Bizim Çocuklar’ın Avusturya’yı 2-1 yenerek kazandığı çeyrek finalin sevinci Millet Bahçesi’nde Büyükşehir’in organizasyonuyla tarihi bir şölene dönüştü. Ay Yıldızlı bayraklarla donatılan Eski Açık Tribünü’ndeki galibiyet çığlıkları şehrin dört bir yanından duyuldu. 90 dakika boyunca tribünde coşkuya ortak olan Başkan Yusuf Alemdar, “Tarihi bir gecede, tarihi bir galibiyet kazandık. Sevincimiz ve coşkumuz hiç eksilmesin” dedi.

Sakaryalı sporseverler A Milli Takımımızın EURO 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turu karşılamasında Avusturya ile oynadığı mücadeleyi Millet Bahçesi’ne kurulan dev ekrandan takip etti.

Coşku katlandı

Millet Bahçesi’ndeki “Eski Açık Tribün” alanını tıklım dolduran Sakaryalılar, Bizim Çocuklar’ın 2-1’lik skorla kazanarak çeyrek finale yükseldiği tarihi gecede bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte büyük bir coşku yaşadı.

Ay-Yıldızlı bayraklarla donatılan alandaki galibiyet çığlıkları şehrin dört bir tarafından duyuldu, bu sevinç tarihi bir şölene dönüştü. Dev ekranın kurulduğu alanı tıklım-tıklım dolduran vatandaşlar A Milli Takıma destek için maç boyu milli marşlarla tezahürat yaptı.  

Alemdar da oradaydı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’da bu heyecana ortak olmak ve hep birlikte milli coşkuyu yaşamak için Millet Bahçesi’ndeki yerini aldı.

Milli formayı giyip bayrağını eline alan Başkan Yusuf Alemdar, tarihi sevince Sakaryalılarla birlikte ortak oldu.  

“Teşekkürler Sakarya”

Alemdar, “Bu akşam hem Almanya’da hem de Millet Bahçesi’nde muhteşem bir atmosfer vardı. Alanı taklım tıklım dolduran Sakaryalı hemşerilerimizle A Milli Takımımızın galibiyeti için kenetlendik. Çok şükür ki tarihi gece de tarihi bir galibiyet aldık. Sevincimiz ve coşkumuz hiç eksilmesin.  Teşekkürler milli takım. Teşekkürler Sakarya” ifadelerini kullandı.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar