Başkan Yüce’den “Birlik” ziyaretleri

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Arifiye, Sapanca, Erenler, Söğütlü, Akyazı ve Hendek’te AK Parti ve MHP teşkilatlarını ziyaret ederek “birlik ve beraberlik” mesajlarını paylaştı. Sakarya’yı dünya markası haline getiren projeleri anlatan Yüce, 56 aylık hizmet raporunu açıkladı. Yüce, “Dün olduğu gibi bugün de yarın da Sakarya’yı başımızın tacı yapmaya, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ilçelerde AK Parti ve MHP ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor. Yüce, son ziyaretlerini ise sırasıyla Arifiye, Sapanca, Erenler, Söğütlü, Akyazı ve Hendek’e yaptı. Gittiği her ilçede bölgeye özel çalışmaları, Sakarya’ya değer katan projelerini ve gelecek hedeflerini anlatan Yüce, 56 aylık hizmet serüveninde yaptığı tüm işleri hazırladığı raporlarla ifade etti.

6 ilçede teşkilatlarla buluştu

AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Veysel Ünlü, MHP Arifiye İlçe Başkanı İbrahim Sert, Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu, MHP Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar, Ak Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, MHP Erenler İlçe Başkan Mustafa Tamer, Ak Parti Söğütlü İlçe başkanı Suat Dirhemci, MHP Söğütlü İlçe Başkanı Naim Taşkın, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP Akyazı İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı’yı ve makamında ziyaret eden Yüce, “birlik ve beraberlik” mesajına vurgu yaptı.

Sakarya’da yapılan her başarılı işte, şehrin ismini dünyaya tanıtan tüm projelerde ve 5 yıl boyunca huzurla, barış ve kardeşlik içinde geçen her süreçte Cumhur İttifakı birlikteliğinin önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Yüce, şehrin dört bir yanında oluşturulan hizmet kanallarında bu dayanışmanın izlerinin yer aldığını söyleyerek tüm ilçe yöneticilerine teşekkür etti.

“Üretimde rekorlar kırdık”

Özellikle tarımsal projeleri anlatan Yüce, “Özellikle Akyazı Seracılık Mükemmeliyet Merkezi dünyada tek, örtü altı tarımda ilklere imza atmış, Sakarya’yı tarımın üssü haline getirmiş bir proje, 700 ton domates üretimiyle rekor kırdık. Yap işlet devret ile bir dikey sera oluşturmayı hedefliyoruz. Katlı çilek üretimine başlıyoruz. Yakın zamanda meyvelerini alacağız. Farklı bir modeli Sakarya’ya kazandıracağız. Şehrin dört bir yanında hasat işlemlerimize hız verdik ve tarımda üretim üssü olmak için vites artırdık. Tarımın tüm noktalarına temas ettik ve etmeye devam edeceğiz. Dünya bizi takip ediyor diyebiliriz, biliyorsunuz çeşitli ülkelerden tarım ödülleri aldık. Tarımda bir dünya markası olma hedefimiz var” dedi.

“Sakarya’yı başımızın tacı yapacağız”

Sakarya’ya baş tacı yapmaya ve yeni rekorlar kırmaya devam edeceklerini belirterek, “İlçelerimize yöresel ürünler merkezleri açtık. Satış yapıyor, pazar oluşturuyoruz. Süt54, Bal54, Şifaevi, Çikolata Evi işletmelerimizi açtık. Manda yoğurdu, manda peyniri, bal, peynirler, şifa yağları sunuyoruz. Birbirinden lezzetli çikolataları, 28 çeşit tıbbi-aromatik bitki özüyle ürettiğimiz şifalı ürünleri Sakaryalılarla buluşturduk. Biz vatandaşımızın karşısına ve sizlerin karşısına torbamız dolu geldik, her alanda hizmet yaptık. Altyapıda, üstyapıda, kanalizasyonda, içme suyunda, yağmur suyunda rekorlar kırdık ve halkımıza hizmetin en kalitelisini taşımaya gayret ettik. Yeterli mi? Değil. Çalışmaya, Sakarya’yı başımızın tacı yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yüce, konuşmalar sonrasında her ilçe teşkilatında başkan ve yöneticilerle fotoğraf çekildi ve yöneticilerle vatandaşların taleplerini aldı.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar