Başkan Adayı Yusuf Alemdar basınla buluştu

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, basın mensuplarıyla buluştu. Programda konuşan Alemdar, kısa zaman içerisinde projelerini açıklayacaklarını ifade ederek, “Hedefimiz, vizyonumuz ve yol haritamız belli. Şehrimize kazandıracağımız projelerimiz var. Bizler hizmet üretmek için hazırız, kararlıyız. İnşallah sizlerle uyum ve birlik içerisinde, hizmet anlayışıyla hareket edeceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, basın mensuplarıyla buluştu. Gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Alemdar, yatay mimariden raylı sisteme ve kentsel dönüşüme kadar merak edilen soruları cevapladı. Milletvekili Ali İnci, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, BİK Sakarya Şube Müdürü İbrahim Çorbacı, AA Sakarya Bölge Müdürü Yücel Velioğlu, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Müjdat Çetin, RATED Başkanı Remzi Adıyaman, DİJİMED Başkanı Ersin İbil ile internet medyası, televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve çalışanları katıldı.

Sakarya’mız rekor oy oranıyla lider şehir olacak

Programda konuşan İl Başkanı Tever, “Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Yusuf Alemdar, Büyükşehir adayımız oldu. Bugün Taraklı ziyareti ile 16 ilçemizi tamamlamış olacağız. Biz Türkiye’deki tüm büyükşehirler arasında Yusuf başkanımızla rekor oy oranı elde ederek Sakarya’mızı 31 Mart seçimlerinden lider olarak çıkaracağız inşallah. Bu hafta içerisinde ilçe başkan adaylarımız belirlenecek ve 16 ilçede seçim maratonumuz süratle devam edecek” dedi.

31 Mart yeni bir heyecanın başlangıcı olacak

Konuşmasında sağlıklı iletişim vurgusu yapan Milletvekili Ali İnci ise, “Şehrimizde Yusuf başkanımıza büyük bir sevgi ve coşku var. Gittiğimiz tüm ilçelerde bunu net bir şekilde görüyoruz. İnşallah bu sevgi artarak devam edecektir. 31 Mart yerel seçimleri bizler için yeni bir heyecanın başlangıcı olacak. İnşallah bu heyecanımızı siz kıymetli basın mensuplarımızla en sağlıklı iletişimi kurarak şehrimizin insanına en doğru şekilde aktaracağız” dedi.

Bizim yarışımız bir bayrak ve dava yarışıdır

Programa katılan basın mensuplarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Adayı Alemdar, “Kısa bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklandım. Her şeyden önce şunu ifade etmek isterim ki biz en başından itibaren bir söz söyledik; bizim yarışımız bir bayrak ve bir dava yarışıdır. Ben bu vesile şehrimize hizmet etmiş tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İletişimimiz devam edecek

Konuşmasında 7/24 mesai anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Alemdar, “Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren insanımızın refah seviyesini yükseltmek için tüm gayretimizle çalışacağız. Sokaklara inecek ve vatandaşlarımızın gönüllerine dokunacağız. Hayata geçireceğiz projeler noktasında 7/24 mesai anlayışıyla hareket edeceğiz. Tüm bunları yaparken siz kıymetli basın mensuplarımızla da sıkı bir iletişim kurarak şehrimizde gerçekleştirdiğimiz hizmetleri en doğru şekilde aktaracağız” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz, vizyonumuz, yol haritamız belli

Kısa bir süre içerisinde seçim beyannamesini açıklayacaklarını belirten Başkan Adayı Alemdar, “Bugün Taraklı ile birlikte 16 ilçemizi ziyaret etmiş olacağız. Şu ana kadar gittiğimiz her ilçede coşku ve samimiyet gördüm. İnşallah bizler de bu samimiyet ve sevgiye layık olacağız. Hedefimiz vizyonumuz ve yol haritamız belli. Şehrimize kazandıracağımız projelerimiz var. Bizler hizmet üretmek için hazırız ve kararlıyız. Önümüzdeki günlerde seçim beyannamesini de açıklayacağız. İnşallah sizlerle uyum ve birlik içerisinde, hizmet anlayışıyla hareket edeceğiz” diye konuştu.

Raylı sistem çalışmalarını takip edeceğiz

Programın son bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alemdar, şehirdeki trafik sorunu ve raylı sisteme dair merak edilenlere cevap verdi. Raylı sistemde ciddi bir mesafe alındığını ifade eden Alemdar, “Bizler de projenin takibini hassas bir şekilde sürdürüyoruz. Raylı sistemlerde atılan müspet adımları sürdürecek ve en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bununla birlikte trafiğin arttığını biliyoruz. Projeler geliştirdik, en yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Yatay mimari anlayışı ve dönüşüm

Yatay mimari ve deprem güvenliği ile ilgili soruları da cevap veren Alemdar, “Bizler en başından itibaren Sakarya’mız için yatay mimari ve güvenlikli binalar dedik. Bu bizim önceliklerimiz arasındadır. Vazgeçmek yok, taviz vermek yok. Deprem görmüş binalarımızı dönüştüreceğiz. Bunun yanı sıra şehrimiz tarım alanında oldukça verimli, sıvılaşması yüksek olan tarım alanında yapılaşma yapmayacağız. Aynı zamanda yerinde dönüşüm ile de dönüşümü hızlandıracağız” şeklinde konuştu.

 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar