Baro Başkanı Yıldız’dan hukukçu milletvekillerine ziyaret

Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran, Artvin Barosu Başkanı Av. Ayla Varan, Düzce Barosu Başkanı Av. Taner Çakır, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, Niğde Barosu Başkanı Av. Emin Alper Öztürk ve Isparta Barosu Başkanı Av. Ünsal Çankaya’dan oluşan heyet ile hukukçu milletvekillerini TBMM’de ziyaret etti.

Baro Başkanlarından oluşan heyet ziyaretlerde hukukçu vekillerle, avukatlık mesleğinin sorunlarını dile getirerek ve çözüm için destek istedi. Görüşmelerde, Hukuk Fakültelerine girişte tanınan kontenjanın düşürülmesi, bu fakültelerde verilen eğitimlerin niteliklerinin artırılması gerekliliği, gibi konular başta olmak üzere Cmk Ücret Tarifesinin oransal olarak düşüklüğü, anılan tarifenin eşit işe eşit ücret ilkesine uygun hale getirilerek, Asgari Ücret Tarifesine eşitlenmesi,  anılan tarifedeki düşük artışın giderilmesi gerekliliği, kamu hizmeti olan Cmk görevlendirmelerinde ve Adli Yardım Görevlendirilmelerinde Kdv oranının %1’e düşürülmesi, Beraat vekalet ücretlerinin Cmk Müdafi ve vekillerine ödenmemesi nedeniyle oluşan mağduriyetler ve yasal düzenlemelerde destek verilmesi talepleri ile mesleğin sorunlarının çözümünde ortaklaşılması iradesi ve desteği talep olundu.

Yıldız’ın ziyaret ettiği vekiller şu şekilde:

TBMM Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca,

TBMM Katip üyesi CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez,

TBMM Anayasa Komisyonu üyesi MHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül,

TBMM Güvenlik Ve İstihbarat Komisyonu Üyesi CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen,

TBMM AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik,

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk,

TBMM Tarım, Orman Ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı,

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun,

TBMM Adalet Komisyonu ve Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi Dem Parti Van Milletvekili Zülküf Uçar,

TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Dem Parti Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü,

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ak Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar