Azra bebek için bağış gecesi yapılacak

Sakarya’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, iş insanları ve hayırseverler, depremden sonra dünyaya gelen ve 13 günlükken Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı teşhisi konulan Azra için 7 Mart 2024 Perşembe günü saat 19.00’da Serdivan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde büyük bir bağış gecesi düzenliyor.

Azra Bayram, 6 Şubat’taki deprem felaketinde her şeyini kaybeden bir ailenin ilk çocuğu olarak 26 Temmuz’da dünyaya geldi. Ailesi, Adıyaman’dan Mersin’e göç ettikten sonra yaşanan felaketle birlikte evlerini, işyerlerini ve akrabalarını kaybetti. Ancak Azra, ailesinin umudu oldu. 13 günlükken SMA tip 1 teşhisi konulduğunda, ailesi onu yaşatmak için Mersin Valiliği’nden izin alarak bir yardım kampanyası başlattı. Ancak, yurtdışında bulunan ve 1.819.500 dolarlık maliyeti olan ilaca ulaşmak için Mersin’de aylarca kampanya yürütmelerine rağmen sonuç alamadılar.

1999 depreminin acısını en bilen, bir depremzedenin halinden en iyi anlayan, kısa sürede 2 tane semalı evladına sahip çıkan Sakarya şehrine sığınan aile, evlatları Azra’yı Sakarya şehrinin merhametli insanlarının vicdanına emanet etti.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar