Alemdar: Planlı üretimde tamamlayıcı adımlar atacağız

Sakarya Ziraat Odası ve HAYKOOP’u ziyaret eden Başkan Adayı Alemdar, tarım ve hayvancılık alanında önemli atılımlar gerçekleştirileceğini ifade ederek, “Şehrimiz için yerel kalkınmanın en önemli adımlarından birisi olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılığı, siz kıymetli paydaşlarımızla birlikte ülkemizin üst sıralarına taşıyacağız” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Ziraat Odası ve Sakarya Hayvancılık Kooperatifler Bölge Birliği’ni (HAYKOOP) ziyaret etti. İlk ziyaretini Ziraat Odası’na gerçekleştiren Alemdar’ı, Oda Başkanı Ercan Ateş ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Konuşmasında Yusuf Alemdar’a başarılar dileyen Başkan Ateş, “Adaylığınız şehrimiz için hayırlı olsun. Çalışmalarınızda şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir diğer durağında HAYKOP’U ziyaret eden Alemdar, burada Birlik Başkanı Mustafa Zafer ve üyeler tarafından karşılandı. Başkan Adayı Alemdar’a gerçekleştirdiği ziyaretlerde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve Sakarya Milletvekilleri Ali İnci, Lütfi Bayraktar ve Ertuğrul Kocacık, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meryem Kalender, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili eşlik etti.

Çiftçilerimizin sorunlarına duyarsız kalmadık

Konuşmasında tarım arazilerinin korunacağını ifade eden İl Başkanı Yunus Tever, “Biz elimizden geldiğince hem tarımla hem hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin sorunlarıyla dertlendik, çözüm aradık. Yaşadığımız şehri korumak zorundayız. En büyük hassasiyetimiz tarım arazilerini sanayileştirmemek ve biz bu hassasiyetin önemle üzerinde duruyoruz” dedi. 

Yarınlarımız için tarım arazilerimizi koruyacağız

Programda konuşan TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ise, “Tarım ve hayvancılık bizim için olmazsa olmazımız. Sakarya’mız çok verimli topraklara sahip. Bizler yarınlarımıza daha güzel bir şehir bırakmak için tarım arazilerimizi koruyacağız. Çiftçilerimizin kalkınması noktasında tüm paydaşlarımızla gerekli adımları atacağız” dedi.

Emekçimizin her zaman yanında olacağız

Konuşmasında emek vurgusu yapan Milletvekili Ali İnci, “Sizlerle burada bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her zaman çiftçimizin, emekçimizin yanındayız. Şehrimizde gerek tarım gerekse hayvancılık alanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sizlerin dertleri bizim derdimiz. İnşallah Yusuf başkanla birlikte şehrimizin en güzel yarınlara ulaşmasına katkılar sunacağız” dedi.

Merkezi idarenin planlı üretim politikasını destekleyeceğiz

Sakarya Ziraat Odası’nda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Sakarya’mız tarım konusunda ülkemizin en verimli illeri arasında yer alıyor ve önemli bir geçim kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Bizler bu verimliliği doğru bir şekilde tüm bileşenlerimizle geliştirmek istiyoruz. Şehrimizin su potansiyeli ve toprak yapısı gibi değişkenlerini dikkate alarak merkezi idarenin tarımda planlı üretim politikalarını tamamlayıcı adımlar atacağız. Yerel kalkınmanın en önemli adımlarından birisi olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılığı siz kıymetli paydaşlarımızla birlikte ülkemizin üst sıralarına taşıyacağız” diye konuştu.

Bayrağı daha ileriye taşımak için kararlıyız

Ziraat Odası’nın ardından Sakarya Hayvancılık Kooperatifler Bölge Birliği’ni (HAYKOP) ziyaret eden Alemdar, burada yönetim kurulu ve üreticilerle bir araya geldi. “Ülkemiz, 22 yıl boyunca AK Belediyecilik anlayışıyla altyapıdan ulaşıma, sanayiden şehirleşmeye, tarım ve hayvancılıktan enerjiye kadar her alanda geçmişle kıyaslanamayacak gelişmeler yaşadı. Bizler bu bayrağı daha ileriye taşımaya kararlıyız. İnşallah 31 Mart sonrası sizlerle birlikte omuz omuza vererek hayvancılık alanında profesyonel ve ileri adımlar atacağız” şeklinde konuştu.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar