Alemdar: Kendi kendine yeten bir Sakarya hedefliyoruz

SAKARYA – Sürdürülebilir çevre için yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Adayı Alemdar, “Güneş, jeotermal ve su potansiyelimizi etkin bir şekilde kullanacağız. Kendi kendine yeten bir Sakarya hedefliyoruz. Doğaya atıksu karışımını önleyecek ihtiyaç olan bölgelere arıtma tesisleri inşa edeceğiz. Düzenli katı atık depolama sistemleri ile ilçelerimizin evsel atıklarını çevreye zarar vermeden ileri teknolojiyle geri dönüşüme kazandıracağız” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yeni dönemde sürdürülebilir çevre için yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini açıkladı. Kendi kendine yeten bir Sakarya hedefiyle doğanın gücünü enerjiye çevirmek için yeni projeleri hayata geçireceklerini aktaran Alemdar, sıfır atık anlayışı ile de kaynakları verimli bir şekilde kullanacaklarını ifade etti.

Yenilenebilir enerji kaynaklarımızı etkin bir şekilde kullanacağız

Alemdar, “Şehrimiz özellikle yenilenebilir enerji alanında oldukça gelecek vadediyor. Bu alanda Sakarya’nın potansiyelini doğru bir şekilde değerlendireceğiz. Güneş, jeotermal ve su enerji potansiyelimizi etkin bir şekilde kullanacağız. Uzun vadeli programlarımızda Kendi kendine yeten bir Sakarya hedefliyoruz. Bununla birlikte ihtiyaç olan bölgelerimize yeni atık su arıtma tesisleri yapacağız. Yaşadığımız dünyada iklim değişikliğinin getirdiği olumsuz sonuçları en aza indirmenin tek yolu kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanmaktan geçiyor. Bizler de bu konuda alanında uzman ekiplerimizle titiz bir çalışma gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Katı atıkları depolama sistemiyle geri dönüşüme kazandıracağız

Alemdar, “Sakarya’mızın nüfusu her geçen gün artıyor. Bu artış biz yerel yöneticiler için bazı sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Özellikle katı atık ve evsel atıklar bunların başında geliyor. Çevremizi korumak ve gelecek nesillerimize daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına düzenli katı atık depolama sistemleri ile ilçelerimizin evsel atıklarını çevreye zarar vermeden ileri teknolojiyle geri dönüşüme kazandıracağız. Sıfır atık hedeflerine ulaşmak için evsel atıkların geri dönüştürülmesi ve ekonomiye kazandırılması için tesisler kuracağız” şeklinde konuştu.

 

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar