Alemdar: Fuar ve Kongre Merkezi çalışma hedeflerimiz arasında

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Erdem Ercan Başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinin katılımıyla Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Meclis Toplantısı’nın onur konuğu Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar oldu.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan; “Serdivan Belediye Başkanımız ve Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar’ı meclisimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bilindiği üzere, SATSO 17 bin üyesi ile şehrin ve bölgenin önde gelen meslek örgütlerinden biridir. İş dünyasının çatı örgütü olan bir kurum olarak üyelerimize ve şehrimize sunduğumuz hizmetlerde önceliğimiz katılımcı yönetim anlayışı ile ortak paydada buluşarak şehrin istikbaline iz bırakmaktır. Hepimiz bu şehir için gayret ediyoruz. Biliyoruz ki hepimizin eli taşın altında. Uğraştığımız, istişare ettiğimiz, zaman zaman ters düştüğümüz konuların temelinde aslında; Sakaryalıların “iyi ki bu şehirde yaşıyorum” diyebilmesinin gayreti var. İnsanımızın bu anlamda “iyi ki” diyebilmesi; sosyal ve ekonomik refaha, üretime, kültürel yaşamın dinamiğine ve her şeyden önemlisi şehre aidiyet duygusuna yani Sakaryalılık ruhunun yaşatılmasına bağlıdır. Bu aidiyet, dayanışma ve birliktelik şehir erklerinden halka yayılan bir silsile olursa anlamlıdır. Biz SATSO olarak bu bütünlüğü sağlamak adına iş birliği ve paydaşlık anlamında üzerimize düşeni yapıyoruz. Aynı kurumsal iyi niyet ve samimiyeti de şehirden ve paydaşlarımızdan görüyoruz. Bu birlikteliğimiz şehrimize güç olarak dönüyor. Değerli Başkanımıza çıktığı yolda başarılar diliyor, katılımları için meclisimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Meclis Başkanı Erdem Ercan’ın karşılama konuşmasının ardından kürsüye teşrif eden Yusuf Alemdar; “İş dünyamız ve siyasetin uyum içinde birlikte hareket etmesi çok önemlidir. Bizler bu şehrin insanlarının daha iyi bir yaşama kavuşması adına gayret etmek için sorumluluk alarak yola yola çıktık. Uzun zamandır bu şehrin siyaset alanında görev yapıyorum. İlk günden bu yana her zaman gayretimizi ortaya koyduk. Dostlarımızla güçlerimizi birleştirerek daha iyisi için çalıştık.

Üç dönem Serdivan Belediye Başkanlığı görevi sonrasında bu şehrin geleceğine katkı sunmak, taş üstüne taş koymak, daha iyi yerlere getirmek için Büyükşehir Belediye Başkalığı adaylığına layık görüldük. Bu şehir için yaptığımız ve yapacağımız her hizmet bu şehrin ayrı ayrı her bireyi içindir. Biz sporda, tarımda, sanayide hep beraberiz. İhracatımız, üretimimiz için de birlikte hareket etmeliyiz. Bu göreve gelirsek 1 Nisan’dan sonra en önemli işimiz şehirde birlikteliği sağlamak olacaktır. Asla ben düşünürüm, bilirim ve yaparım söylemleri değil, biz düşünür, bilir, yapar ve ortak hareket ederiz düşüncelerine sahip olacağız. Bu şehirde yapmamız gereken çok iş var. İnanıyorum ki bu şehir Türkiye’nin yıldızı olacaktır ve şehrimizin bundan sonraki süreçte önü açıktır.

Her anlamda üretimi önemsiyoruz. Üretim olmadan kimsenin hayat standardının değişmeyeceğini ve bir adım ileri gidilmeyeceğini de biliyoruz. Bizler üretimin değerini, üretenin kıymetini hep biliyoruz. Başta şehrimiz iş dünyasının en büyük temsilcisi, şehrin lokomotifi olan SATSO olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte karar almanın ilimiz geleceği açısında daha verimli olacağına inanıyorum.

Birçok not aldık, hedef belirledik. İlimizin ekonomisini geliştirecek, üretimini artıracak faaliyet ve organizasyonların önüne açma yolunda ilgili meslek kuruluşlarını asla göz ardı etmeyeceğiz. Kim ne üretmek istiyorsa ve bu konuda biz nerede olmamız gerekiyorsa orada olacağız. Yeni OSB’ler, küçük sanayi siteleri ve ihracatçımızın önünü açmak için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Süs bitkiciliğine yönelik gerçekleştirilen PSB Anatolia Fuarımızın devamı ve başka sektörlere yönelik de fuarlar gerçekleştireceğiz. Bunun için de Akgün Başkanımızın da sıklıkla dile getirdiği ve ilimizin en önemli ihtiyaçlarından olan yeni bir fuar ve kongre merkezi oluşturmak çalışma hedeflerimizin arasında yer almaktadır.

Yılda en az iki defa sekreteryası tutularak ve alınan kararların şeffaflıkla takip edildiği şekilde ilimizin dinamikleriyle bir araya gelmeyi arzuluyoruz. Sürdürülebilir sanayiyi oluşturma yolunda tarım arazilerine dokunmadan eylem ve söylem birliğinde bir araya gelirsek planlı üretim çalışmaların karşısında tepki almadan herkesin ikna olduğu çalışmaları hayata geçirebiliriz. Hayallerimizin gerçekleşmesini istiyorsak bir olmak ve birlikte olmak mecburiyettir diyor SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

Başkan Adayı Alemdar’ın konuşmasının ardından Şubat ayında SATSO öncülüğünde Sakarya’daki 39 sivil toplum kuruluşunun paydaşlığında gerçekleşen ve belediye başkan adaylarının çalışmalarına altlık oluşturması amaçlanan “Şehrin Öncelikli Sorunları Çalıştayı”nın sonuç raporu SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan tarafından Yusuf Alemdar’a takdim edildi.

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar