Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Duran İstifa Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Bakan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini ve AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Kamu görevlilerinin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde aday olabilmeleri için bugün saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekiyor.

Bu kapsamda ismi AK Parti’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için geçen Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, bakan yardımcılığı görevinden bugün istifa ederek aday adaylığı başvurusunda bulundu. Duran, 22 Nisan 2022 tarihinden itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, istifası ve aday adaylığına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Bakan Yardımcısı olarak sürdürdüğü görevini, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olabilmek için noktaladığını belirtti.

Açıklamasında yeni bir hizmet yarışı için yola çıktığını vurgulayan Duran, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kamu kurumlarında ülkeme ve milletime hizmet etme şerefine kavuştum. Bu vesile ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere görevde bulunduğum süreçte şahsıma duydukları güven ve destek dolayısıyla ilgili bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.” ifadesini kullandı.

Duran, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli hemşehrilerim,

Sakarya büyük sevda diyerek sizlerin nezdinde ve teveccühüyle hayırlı bir başlangıç yapmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adaylığımı yapmış bulunuyorum. Bu zamana kadar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle görevde bulunduğum kurumlarda daima ülkemize ve milletimize hizmet halindeydik. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak, ülkemize ve milletimize bu alanda hizmet etme imkanı buldum.

Sakarya’mızda başlayan milletimize hizmet yolculuğumuzu yine şehrimizde sürdürmek için kollarımızı sıvadık. Bürokrasinin çeşitli kademelerinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri şehrimiz için hayata geçirmek istiyorum. Biliyorum ki Sakaryalılar, her zaman en güzel hizmetlere layıktır. Hemşehrilerimiz şehrine daima büyük bir sevdayla bağlıdır.

Hizmette eşit, adil, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir vizyon çizmek ve bu şuurla hizmet etmek idealiyle Şehrimdeyim. Sakarya’mızın jeopolitik konumunu fırsata çevirerek; ticarette, üretimde, teknolojide, tarımda, kültürde, sanatta, sporda, eğitimde ve şehirciliğin her alanında ilklere hep birlikte imza atacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu şehrin potansiyelinin farkındayım, bu potansiyeli vizyoner dokunuşlarla yaşanabilir ve sürdürülebilir bir şehir kimliğine kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağım.

Aday Adaylığı sürecimin bu vesileyle tekrar hayırlara vesile olmasını diliyor, siz değerli hemşehrilerime en derin hürmetlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

BÜYÜK SAKARYA SEVDASIYLA NİCE GÜZEL YARINLARA.”

Rıdvan Duran

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı

Son Eklenenler

Öne Çıkanlar